School Alumni List in Materials Science and Engineering
28th cycle
-
BENETTI Filippo
-
BONFANTI Andrea
-
CIPOLLONI Giulia
-
CORSENTINO Nicolò
-
COZZA Natascia
-
D'ANGELO BRANDES Renato
-
DALLA PALMA Matteo
-
DE OLIVEIRA BOTELHO Pedro Augusto
-
KHAN Saleem
-
KOCH Robert
-
LE Thi Duy Hahn
-
PIYUSH Chandra Verma
-
RANIERO Walter
-
TORRESANI Elisa
-
ZANZARIN Simone
-
ZERA Emanuele
-
ZHAO Tianjing
27th cycle
- BOROVIN Evgeny
-
CATALDI Annalisa
-
CAZZOLLI Marco
-
ECCO LUIZ Gustavo
-
LIAUDANSKAYA Volha
-
NGUYEN Van Lam
-
PEDRAZZOLI Diego
-
REBUFFI Luca
-
SASIDHARAN PILLAI Rahul
-
SATARDEKAR Pradnyesh Premnath
-
STELLA Piergiorgio
26th cycle
-
AZZOLINI Andrea
-
BERTOLOTTI Giulia
-
BUCCELLA Mauro
-
DABROWSKA Izabela
-
FLOREN Michael (DUAL PhD)
-
GELISIO Luca
-
MALERBA Claudia
-
METINOZ Ibrahim
-
NAIK Kiran Sureh
-
PILLA Melania
-
QIAN Qiang
-
XING Sujie
-
XXX Anshu
25th cycle
-
AHMED MAHMOUD Abdellatief
-
CAPPELLETTO Elisa
-
CASARIN Michele
-
DAPOR Maurizio
-
DIOUF Saliou
-
DOWNS John Axel
-
FEDRIZZI Anna
-
GASPERINI Luca
-
MEDEIROS Araujo Thiago
-
MULLER Melanie
-
STOPPATO Matteo
-
WALLACHIRA WARRIAM SASIKUMAR Pradeep
24th cycle
-
ARREGUI BULDAIN Amaia
-
BUFFA Marta
-
DALBOSCO Luca
-
DE GENUA Francesca
-
FOSS Cristina
-
LABISCSAK Laszlo
-
LEONARDI Alberto
-
LORANDI Christian
-
PICCININI Marzio
-
SCRINZI Erica
-
VICENTE JUNIOR Nerio
23th cycle
-
BENDO KETNER Demetrio
-
BEYERLEIN Kenneth Roy
-
DE LA TORRE GARCIA Ricardo
-
GEROMEL PRETTE André Luiz
-
MERZARI Enrico
-
ORTOLANI Matteo
-
RUFFO Giuseppe Alberto
22th cycle
-
BONANI Walter
-
CONTINO Anna Rita
-
DE FLORA Maria Giuseppina
-
DODOO-ARHIN David
-
FACCHINI Luca
-
FEDEL Michele
-
KARAKUSCU Aylin
-
MINATI Luca
-
MONELLI Bernardo Disma
-
MUTERLLE Vieira Palloma
-
TAGLIAZUCCA Valeria
-
ZANELLA Caterina
-
ZENI Dario
-
ZOMER VOLPATO Fabio
21th cycle
-
CARLETTI Eleonora
-
COLOGNA Marco
-
DORIGATO Andrea
-
GIRARDI Fabrizio
-
GUZZON Raffaele
-
LONARDELLI Ivan
-
PALLAORO ALESSIA
-
SCIAN Carlo
20th cycle
-
AZANZA RICARDO Cristy Leonor
-
COSTABILE Alessandra
-
GIRARDINI Luca
-
LEKKA Maria
-
LIBARDI Stefano
-
MANTOAN Denise
-
MARTINEZ GARCIA Jorge
-
PERAZZOLLI Chiara
-
PESENTI PEREZ Hector Gonzalo
-
SERVOLI Eva
-
TRAINA Matteo
-
VADILLO-VELAZQUEZ Maria del Carmen
-
WAHID Ahmad Shah
-
ZENDRON Marianna
19th cycle
-
BORTOLOTTI Mauro
-
CESCATO Denis
-
CREAZZI Luigi
-
FEDEL Mariangela
-
MONTINARO Dario
-
PANDINI Stefano
-
PREGHENELLA Michele
-
TONEZZER Michele
18th cycle
-
CASARI Francesco
-
D’INCAU Mirco
-
MAGGIONI Gianluigi
-
TESSAROLO Francesco
-
ZADRA Mario
17th cycle
-
BRUGNARA Marco
-
ISCHIA Gloria
-
NEGRO Enrico
-
STOYANOVA Vania
-
TRAN NGNOC Khiem
16th cycle
-
BENEDETTI Matteo
-
BERTOLDI Massimo
-
MODENA Stefano
15th cycle
-
MANIGLIO Devid
-
PEDERIVA Luca